• rozwijanie sprawności fizycznej,
  • rozbudzanie zainteresowań dyscypliną sportową - piłką nożną,
  • uczenie się szlachetnej rywalizacji oraz kultury kibicowania.
Turniej.

Do rywalizacji stanęły drużyny naszych Szkół - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego. Arbitrem był pan mgr Marian Seroczyński. Gwizdek sędziego rozpoczął mecz.

Początkowo mecz dla każdego zespołu stwarzał szansę na wygraną. Zawodnicy grali odważnie i z determinacją, ale zgodnie z zasadami fair play.

Pod względem techniki i opanowania piłki lepiej prezentowała się drużyna Gimnazjalistów. Doskonały piłkarz Dionizy Modrzejewski ze spokojem kierował piłkę w światło bramki. Godna podziwu była postawa Kacpra Gutwerskiego. Świetny bramkarz Brajan Wiśniewski dzielnie bronił bramki i honoru Gimnazjalistów.

Do przerwy wynik był 4:3 na korzyść drużyny Gimnazjum, ale wola walki nie opuszczała obydwu drużyn.

Po przerwie sytuacja na boisku uległa zmianie. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę drużyny Licealistów, w której niekwestionowanym królem strzelców okazał się Jakub Farkowski - strzelec pięciu bramek. Tam, gdzie mogło być niebezpiecznie, w porę pojawiał się Sylwester Ogrodowczyk, a brawurowe akcje podbramkowe szybko gasił doskonały bramkarz Licealistów Mirosław Stachera.

Nauczyciele i Słuchacze dzielnie kibicowali swoim faworytom.

Mecz zakończył się zwycięstwem 6:5 dla drużyny Licealistów. Puchar zwycięzcom Turnieju Piłki Nożnej Jesień 2016 z rąk Pani Dyrektor odebrał Jakub Farkowski. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Zawodnicy pokazali nam piękne widowisko, pełne emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Była to lekcja sportowej rywalizacji.